02 november 2021

"Joodikud tahtsid Hingedepäeval eakal koeral hinge seest peksta!"

Täna kella kahe paiku täitus Tallinnas, Mustamäel asuva Sõpruse puistee 169 maja hoov haleda koerakisaga. Tundus, et loom röögib elu eest ja seda ta tõesti tegi ning tasub võtta sõna-sõnalt. 

Üks paar või vähemalt tol hetkel koos olnud mees ja naine peksid vanemat alandlikult maas lamavat koerakest peamiselt jalgadega. Siis tõsteti üles ja virutati teda aga korduvalt täie jõuga vastu maad. Seejärel peks jätkus. Koer oli juba vaikne ja värises hirmust nagu haavaleht. See 35-40 aasta vanuseid asotsiaalse välimusega purjus julmureid ei peatanud.

Politseipatrull saabus kiirelt ja see selle koerakese elu vast päästiski.  Vähe sellest, saades kinnituse, et Loomapäästegrupp tasub arved, viisid nad ISE vigastatud koera Loomade Kiirabi Kliinikusse, kus dr. Laura-Liis Mik temaga kohe tegelema hakkas. Ei hakka teid vet-ülevaatuse protokolli detailidega tüütama ning edastasin need politseile koos avaldusega. Luud katki polnud, aga pihta koerake sai. Aneemia ja ühest silmast pime ka, aga pole teada kas põhjuseks peks või vanus? Vajab veel uurimist. Püsti ei taha hästi seista - nagu kannaks mingi aeg, aga siis vajub ära. Jalutamisest on veel vara rääkida.

Tänan teatajat ja politseinikke! Südamest! Politseiga on meil juba aastaid hea koostöö ja kõik loomad oleme vastu võtnud, keda nad pakuvad. Eks see jätkub ka tulevikus nii. Kõik patrullid on ka väga mõistvad, professionaalsed ja loomasõbralikud olnud. See teeb head meelt, et suhtumine on muutunud ja kohe kõvasti. Vabandan, et meie masinad sedapuhku operatiivselt kohale ei jõudnud. Häbilugu! Tuleb tunnistada!

Hiljem tekkis kliinikusse tulnud PTA ametnikuga lahkheli selle üle, kes selle koera eest nüüd hoolitsema hakkab? Tema tahab ta juba homme varjupaika saata. Meie jällegi kuulame arste ja jätaksime veel pikemalt kliinikusse taastuma ning alles siis suunaksime hoiukodusse või juba päriskoju. Mida siin ikka jõlgutada? Varjupaik, olgu ta nii hea kui tahes, pole siiski hea paik. Teate seda vast isegi. 

Loodetavasti saab see juriidiline arusaamatus homme lahenduse, vastasel juhul jääb selgusetuks miks Eesti riik vaid ühte MTÜ-d eelistab? Lubasime kulud korvata ja see jääb jätkuvalt jõusse.

Antud juhtum on raudselt politsei, mitte PTA pädevuses ning kui kunagi satute taas nägema taolist situatsiooni, siis helistage politseisse ja ainult sinna. Loomapäästegrupp on teinud avalduse kriminaalmenetluse algatamiseks ja kui PTA vahelesekkumine lõppeb näruse trahvi ja väärteomenetlusega, oleks see ikka jube narr olukord küll. Elame näeme!

Õhtul jäi üks koer Pärnus auto alla ja otsasõitnud juht ise küsis nõu ja otsis abi. Ka siin on märgata suhtumise muutust, sest see pole teps mitte esimene inimene, kes nii käitub. Ma ei tea veel kuidas too asi lõppes, aga hommikul annan teilegi kindlasti teada. Igatahes meie masin reageeris ja lubas vigastatud koera toimetada Petcity kliinikusse. 

Tegevust meil jagub ja teie toetuse eest jätkuvalt südamest tänulikud. See taolise kodukootud loomapääste võimalikuks teebki.

  • Loomapäästegrupp MTÜ
  • EE437700771003183318
  • Vigastatud loomade ja lindude raviks
Loomapäästegrupi annetustelefonid on:
  • 9001313 (5.-)
  • 9001414 (10.-)
  • 9002323 (25.-)