11. jaanuar 2018

„Juht loopis sõidu ajal kassipoegi autost välja?“

Tundub uskumatu, aga just selline lugu Järvamaal, Kirna ringristmiku lähistel eile juhtus. 

Ääretult julma tegu sattusid tunnistama lausa kolmes autos viibinud inimesed. 

Vastas suunast tulnud, õppesõitu teinud rekkas istunud koolitaja tänas kõrgemaid jõude, et nooruke sõdurpoiss suure masinaga kraavi ei sõitnud, kui ühtäkki kassipoeg nende ette ootamatult, justkui taevast, kukkus. Olgu mainitud, et see kassipoeg jäi ellu ning jooksis teeäärsele põllule.

Kõige suurem šokk tabas jõhkardi taga sõitnud naisi, kes ei suutnud otsasõitu vältida ning ühe hiirekuningahakatise surnuks ajasid. Nii väitis üks meesautojuhtidest. Vahetult jõhkardi taga sõitnud ema ja tütar, vaidlesid aga vastu.

„Alla ajas ikka seesamane auto, kust nad välja visati! Meie otsa ei sõitnud. Teine poegadest vist pääses vigastusteta, aga see üks jäi otse ratta alla! Politsei tegi saabudes fotod ka.", väidab proua A. Tundus, et selles valges "pirukakärus" olid naised. See kõik on nii vastik ja kole! Alul oli üks, veidi hiljem teine kassipoeg. Ma ise istusin kõrvalistmel ja nägin, et teepervelt nad küll ei tulnud. Taevast ka alla ei kukkunud! Ärgu üldse hakaku väitma!" 

Õnneks ei kaotanud naised pead ja sõitsid kasse pilduvale mölakale järele. Kogu lugu on minu jaoks veel üsna segane, sest inimeste emotsioonid keevad ja sestap annab neid kilde alles paika sättida, kes kus poolt tuli ja mida nägi. Ühe versiooni kohaselt näiteks lõppenud kiisulapse elu hoopis kulleri masina rataste all, aga küll politsei välja selgitab. Kui muidugi selgitab ....


Nii Eestimaa Loomakaitse Liit, kui asjaosalised ise pöördusid ka politsei poole ning viimase info kohaselt olla ka jõhker "kasside loopija" juba ka kätte saadud. Eriline ajukääbik ikka küll – võtab kodust kassipojad kaasa, teeb tütrele kalli-kalli ja seejärel sõidab neid maanteele loopima! Hea, et keegi ehmatusega teelt välja ei sõitnud ja põhimõtteliselt võiks pollarid seda uurida ju lausa inimeste tapmiskatsena ..... 


Kahjuks pole see ainuke kord, kui loomi autost välja loobitakse. Veel üks kassipoegadega seotud lugu juhtus aastate eest näiteks Tallinnas, Telliskivi tänaval. Rohu uulitsalt vasakpöörde teinud ja „Mööblimaja“ poole sõitnud inimeste eesolevast masinast visati korraga välja kilekott. Sellest sõideti üle. Kuna asi toimus õhtuse tipptunni ajal, siis ei olnud koheselt kinni pidada võimalik ja ka järgmised masinad paarutasid üle koti, milles oli kolm või neli kassipoega. Andke andeks, aga ei mäleta enam täpset arvu. Seda mäletan aga küll, et ellu ei jäänud neist ükski ....

Loomavihkajad kiruvad, et kasse on palju ning neid tulebki hävitada. Olen nõus sellega, et üleliigseid kasse ja koeri on tõesti palju ning see on kindel märk lollist ühiskonnast, kes neid muudkui juurde toodab. Autoaknast neid ometigi välja loopida ei tohi või tahab mõni anonüümne kaunishing kommentaariumis vastu vaielda? Olgu ka see mainitud, et fotodel olevad kiisud pole antud juhtumiga seotud.

8 kommentaari:

 1. Jube!
  Kas mitte aasta või paar tagasi ei loopinud üks proua oma kassipoegi samamoodi aknast välja mitte laagna teel??? Midagi on nagu meelde jäänud.
  Eestis on kahte sorti loomainimesi-- 1) need, kes steriliseerivad/kastreerivad oma loomad ära. Ja 2), see hullem variant, on pohhuistid. Neid tundub paraku olevat rohkem. Kahjuks. On siis asi selles, et ei leita oppimiseks raha, või lihtsalt ei raatsita seda looma neutraalseks muutmiseks kulutada.
  Tunnistan ausalt, mul majas 2 kassi (isane pärslane ja emane poolik pärslane) ja isane koer. Kõik on opitud. Aasta tagasi oli ka vana emane koer, samuti opitud. Naersin neile, kes imestasid, et--- ei too mu tüdrukud midagi põlle all koju, ei saa ka keegi tulla küla vahelt alimente nõudma,et näe-- sinu loom tegi! Ja nüüd tuleb päris põhjus. Ausalt öelda, olen liiga laisk selleks, et tittedega mässata!

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Päris nii mustavalge pole. 3. variant on inimesi, kellel on piisavalt mõistust, et oma steriliseerimata/kastreerimata loom kontrolli all hoida.

   Kustuta
 2. Ma ei kujuta ette, kuidas see kiisuloopija saab öösel magada, kas ta ei mõtle, mis neist sai, kust nad süüa saavad, nad ju külmetavad ja kardavad ja ei saa aru, miks nendega küll nii tehti! Miks inimesed on nii loomastunud? Tegelikult valesti esitatud küsimus, loomad nii ei tee....

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Inimesed pole loomastunud, inimesed, kes selliseid tegusid teevad on taandarenenud imbetsilli idioodistunud ajukääbiku tasemele. See kiisuloopija kannatab iga öö kiiu-luupainajate all.

   Kustuta
 3. Kuidas küll inimene saab ikka nii jube olla kuna ise olen ka kassiar
  Mastaja siis tundub see see lugu väga jube kohe..

  VastaKustuta
 4. Aga kuidas saavad käitud vaeste kiisupoegate niimodi käitududa ja inimesed kes seda teevad ei ole südame tunnistus kunagi olnud et vaesed kiisupoega visatakse teele ja aga loodan et need kiisu pojad ikka saatuvad õigese perrekonda kes ikka hoolivad

  VastaKustuta
 5. Kalvi Kalle vist oli kah see kes aknast kassipoegi loopis.

  VastaKustuta
 6. Artiklist lugesin, et aknast väljaloopimise momenti tegelikult keegi ei ole näinud. Ühel hetkel lihtsalt olid kassipojad teel. Siis on väga tõenäoline, et tegelikult mingit väljaloopimist ei ole olnudki ja autojuht ise ei tea asjast midagi. Sest külmade ilmadega on tänavakassidel komme ronida autode alla sooja. Ronivad telgede peale, ka põhjakaitse vahele, ühesõnaga, kuhu iganes ja seal nad siis "kaasa reisivad", kuni ühel hetkel maha pudenevad, Ja see pudenemine võib juhtuda kümnete kilomeetrite pärast. Olen ise sõitnud rekka järel, kui selle alt kassipoeg asfaldile pudenes. Aga samamoodi juhtus ka mu kolleegi hoitud ja armastatud kodukassiga, kes ühel hommikul järsku mu töökoha hoovi peal hädalist häält tegi. Hääle järgi otsides avastasin kassi kollegi auto tagasilla peal kõõlumas. Kolleeeg oli just mõni minut tagasi kodust ca 12 km kauguselt autoga tulnud ja oli väga üllatunud, kui shokis ja väriseva kassi talle töötuppa viisin ja vandus tulist kurja, kuidas see kass siia sai, autos teda küll ei olnud. Autos jah ei olnud, auto all oli. Omaaette teema on veel kapoti alla ronivad kassid, aga see on juba teine jutt.

  VastaKustuta