05 november 2018

„Loomapäästjad koguvad annetusi spetsiaalsete kaubikute ostuks“

Loomapäästegrupp MTÜ alustab kuni aasta lõpuni kestvat kampaaniat, mille eesmärgiks on koguda annetusi väikeloomade vedudeks sobilike kaubikute ostuks.

Täna transpordivad ühingu vabatahtlikud õnnetustesse sattunud ja haigeid loomi tavaliste sõiduautodega, mis on aga ohtlikud nii liiklusohutust silmas pidades kui ka loomatervise seisukohalt.

Ühtekokku loodetakse heade inimeste abiga soetada viis varem Päästeametile ja politseile kuulunud spetsiaalselt teenistuskoerte veoks ümberehitatud kaubikut.


„Eesti riik on olnud väga hea peremees ning masinate eest äärmiselt pedantlikult hoolitsenud. Õnneks pole ka läbisõidud 2012 aastal väljalastud kaubikutel suured“, sõnas Loomapäästegrupp MTÜ asutaja ja eestvedaja Heiki Valner ning lisas, et Ford Transitid läbivad Info-Auto AS-s põhjaliku ülevaatuse, mille käigus likvideeritakse kõik puudused. 


„Tänan Info-Auto inimesi kannatlikkuse ja mõistva suhtumise eest, sest ostuprotsess on läinud kavandatud ajakavast väga palju üle. Lisaks olen väga tänulik hinnalangetuse eest, mis tegi taolisest tehnikast unistama hakkamise ja soetamise üleüldse võimalikuks.“


Lemmikloomade veoks mittekohandatud masinate kasutamine on ohtlik ja ebamugav mitmetel põhjustel:
  • Vigastatud loomad-linnud võivad stressiolukorras ja valu tõttu salongis olles rünnata autojuhti ning tekitada seeläbi liiklusõnnetuse. 

  • Nakkushaigusi põdevate loomade järelt pole võimalik valdavalt pehmetest materjalidest koosnevaid salongidetaile piisavalt efektiivselt desifintseerida ja seeläbi on masinad nakkusohtlikud järgmistele loomadele.
  • Veri, mäda, uriin ja teised loomadelt tulevad eritised imbuvad pehmetesse materjalidesse ning autodes valitsev hais teeb nendega sõitmise äärmiselt ebamugavaks vaatamata regulaarsetele keemilistele salongipuhastustele.

Harjumaa vabatahtlike juhi Karin Põldoja sõnul loodetakse autojuhid leida eelkõige ühingu vabatahtlike seast: „Meie inimesed oskavad vigastatud loomadega ringi käia ega tekita neile suures „päästmistuhinas“ lisavigastusi. Lisaks oskavad nad ka loomarünnaku puhul endid võrreldes tavainimestega palju paremini kaitsta.“

Projekti õnnestumise korral hakkavad esimesed loomapäästekaubikud sõitma Harjumaal, Tallinnas ja Tartus sel lihtsal põhjusel, et just neis piirkondades juhtub loomadega kõige rohkem õnnetusi. 

"Lisaks leiavad loomapäästekaubikud koos juhtidega Tallinnas ja Tartus tööd, mis tõstab väga oluliselt meie reageerimisvõimekust, sest vähemalt tööpäevadel on masinad kella kümnest kuni kella kaheksani õhtul liikvel.“, selgitas Loomapäästegrupi vabatahtliku töö peakoordinaator Katrin Lehtveer. 

„Loomapäästekaubikud hakkavad koostöös kliinikutega pakkuma elanikkonnale lemmikloomade transporditeenust, sest enamus taksojuhte täiesti mõistetavatel põhjustel oma autodes loomi näha ei soovi.“

Loomapäästegrupp MTÜ prioriteediks number üks oli ja on ka tulevikus erakorralist abi vajavate loomadega seotud väljakutsetele reageerimine, mis jääb jätkuvalt vabatahtlikuks ja tasustamata tegevuseks. Ühing kompenseerib juhile vaid kütusele kuluvad summad.

„Täna Eestis loomade tulemuslikuks kaitsmiseks ja päästmiseks poliitiline tahe ja võimalused puuduvad ning Päästeamet toimetab vigastatud loomad-linnud inimeste silme alt mujale surema. Loodetavasti aitab taoline kodanikualgatus seda julma praktikat muuta.“, ütles Valner. „Meie vanasõnagi ju ütleb, et kus viga näed laita, seal tule ja aita ning seda me koos heade inimeste abiga üritamegi empaatiavõimetute ja vaid enda lemmikloomadest hoolivate riigiametnike tagakirumise asemel teha!“

  • Loomapäästegrupp MTÜ 
  • a/a: EE437700771003183318 
  • selgitus: „Loomapäästekaubikute ostuks“ 
Kaubikute ostu saab 10.- euroga toetada ka ühingu annetustelefonile 900 23 23 helistades. Loomapäästegrupp tänab kõiki empaatiavõimelisi hoolivaid inimesi, kes aitavad loomade piinu ja kannatusi vähendada. 

Millised need kaubikud välja näevad? Seda saad näha sellel lingil klikates.