2. juuni 2018

Karja kirikuõpetaja: "Palun lahkuge! Politseinikud ja loomakaitsjad pole siin oodatud!"


"Tere,

olen hetkel Saaremaal praktikal ning kui tegime kiire peatuse Karja kiriku juures, kohtasin seal üht oranž-valge karvaga kiisut, kes tundus üsna halvas seisus olevat. 


Inimest ta ei kartnud, kuid tundus, et ta on teiste loomade poolt puretud. Kõrvad olid üsna ära näritud, kõrvade taga oli näha ka kuivanud verd. Samuti tundus kiisu olevat kurt-tumm, sest inimesele reageeris ta alles siis, kui uinakust silmad lahti tegi. Kui ta kõnelda üritas, siis liikus ainult suu, aga häält ei tulnud. Karvkate oli samuti väga räsitud ning suure tõenäosusega olid ka parasiidid kallal.

Kas teil palun oleks võimalik minna uurima, kas kiisu on veel seal, et ta arsti juurde viia ja talle abi pakkuda?"


Kohalik rahvas andis teada, et tegu on kirikuõpetaja isikliku kassiga, kellest mees suurt ei hoolivat.

"Pedeabielude vastu ajab rahva kokku, rendib bussi ja käib protesteerimas, aga oma loomade eest ei hoolitse. Ega see tal esimene haige loom ole!", kurjustab üks kohalik mammi.

Vabatahtlikud lootsid jumalasulase kassi arstile toimetada kuid härra keeldus kategooriliselt:

"Politseinikud ja loomakaitsjad pole kiriku terrotooriumil oodatud. Palun teil koheselt lahkuda!"

"Just nende sõnadega ta vabatahtliku pikalt saatis ja kiisut me ei saanudki aidata!", on turvakodu juht Edit Annusver nõutu. "Äkki aitad, sa oled ju Saares praegu?"

"Muidugi aitan. Sa vana raibe! Vahi piibli ja ristiga mölakast loomapiinajat! Või tema tuleb valima ja määrama, kus loomakaitsjad ja politseinikud Issandaga suhelda võivad! 

Sa pälvisid mu tähelepanu ja sestap tulen lähiajal külla! Ära ainult enne oma kassi risti või kirikukella külge asitõendite hävitamise eesmärgil üles poo! 

Kannata veidi, ma kohe pean sulle ühe korraliku jutluse ligimesearmastusest ja hoolimisest, kuradi variser!"

3 kommentaari:

 1. Enne sellise jama postitamist ja süüdistuste loopimist võiks keegi ka kirikuõpetaja käest küsida selle kassi kohta. Loomake saab iga päev hästi süüa ja elab kiriku juures oma elu. Nii kirikuõpetaja kui valvurid kannavad tema eest hoolt. Need „vabatahtlikud“ tegutsesid täiesti omavoliliselt, pannes koguduse territooriumile üles lõksu, et kass kinni püüda ja minema viia. Nad ei võtnud vaevaks kellelegi koguduse esindajatest oma plaanist teada anda. Kirikuõpetaja ja valvurid avastasid lõksu täiesti juhuslikult 1. juunil ning parasjagu tulidki vabatahtlikud (kõnelesid soome keelt) lõksule järgi. Leian, et see pole kassi aitamine, vaid varguse katse. Miks ei võtnud need loomakaitsjad eelnevalt ühendust ega püüdnud asjaolusid välja selgitada? Miks tuldi salaja varastama? Tagatipuks sõimati kirikuõpetajat, kes kassile süüa annab, loomapiinajaks. V.V.

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Varastamine tähendab võõra vara omaniku loata ja teadmata ära võtmist. Kuna see kass ei olnud kellegi oma, st tal ei olnud omanikku, siis ei saa mingil juhul tegemist olla vargusega. Kuidas aga nimetada inimest, kes keelab kodutule haigele kassile appi tulnud loomasõpradel kassi arsti juurde viia?

   Kustuta
 2. See pastor ei sobi oma ametisse ja tuleks vallandada ametisse sobimatuse tõttu. Üldse peaks sellise isendi kuhugi vastavasse laagrisse sotsiaalsele ümberõppele saatma. Arvatavasti pole ka tema teoloogiaõpingud kulgenud rahulldavalt kui peab sotsiaaldemokraatiat teoloogiast tähtsamaks.

  VastaKustuta