29. märts 2018

"Kuhu 10 000 viirastushunti kadus?"

Nii vaikseks kõik on jäänud? Mitte ühtki röögatust näljastest huntidest! Mitte ühtki murtud koera! Mitte ühegi nutva ema kommentaari lehes! Vaeseke tuli koos lastega Mulgimaalt Pirita sillale, et minna koos lastega vabasurma, sest uppumine on ikka parem kui huntide poolt lõhki kistud saada!

Hiljutise kisa järgi võiks arvata, et nii keskkonnaameti asjapulgad kui jahimehed ei oska loendada-arvutada ning Eestimaad valitseb tegelikult umbes 10 000 pealine hundikari! Verejanulised välkrünnakud toimusid nagu kokkulepitult üheaegselt ja kõikjal üle riigi. Raudselt 10 000! Vähem neid küll olla ei saanud!


Nii vaikseks kõik on jäänud, sest kõik on rahul. Jahimehed on õnnelikud, et said lisalubasid ja nottisid üleplaanilisi hunte. Keskkonnaamet on rahul, et pidi selle kisa peale nii vähe lisalubasid andma ja mõned susid jäid seetõttu ikka ellu veel ka. Leheneegrid on rahul, et said verest nõretavate pealkirjade abil zeitungeid rohkem maha müüa ja ka õnnis ajudeta lugeja ümiseb suurest mõnust:


"Hea, et hundid maha löödi! Nüüd on hea! Nüüd on turvaline!"

Ka ellujäänud susid on rahul, et tänavune hundihüsteeria lõpuks mööda sai ja valmistuvad juba järgmisel kuul ilmavalgust nägevate kutsikate eest hoolitsema. Seda muidugi juhul kui tiineid emasloomi maha ei löödud. Seda loomulikult juhtuda ei saanud, sest püssidega spetsialistid suudavad ka kilomeetri kauguselt kindlaks teha millise loomaga tegu on. Nii, et kõik on hästi!

Kõik on rahul, aga mina mitte. Kuhu üleöö haihtusid 10 000 hirmu külvavat ja lapsi ning koeri tükkideks kiskuvat verejanulist metsakoera? KUS NAD ON? Pole hullu! Küll need viirstushundid järgmisel aastal samal ajal taas välja ilmuvad! Jälgige mängu ja meenutage siis mu sõnu!

Tegelikult ilmuvad uued pealkirjad lehtedes ja hädakisa palju varem välja, sest kutsikate kooliaeg jõuab kätte. Aga siis kisavad juba lambakasvatajad, kes soovivad ise oma "hoole ja armastusega" kasvatatud villakeradel kõrid läbi nüsida.

Otsisisin messengerist üht kirja, milles saadeti mulle kuvatõmmised vestlusest noore naisega, kes lehes pisaraid valas ja hirmu külvas. Selles vestluses ta tunnistas oma sugulasele, et polnud tegelikult ühtki hunti oma ihusilmaga näinud ning asi võis ka koertekismas olla. Küll ma selle üles otsin. Ja sina Facebooki "Koertegrupis" paanitsev jahimees lisa nüüd selle loo alla jälle 3 aastat vana video kuidas kuskil Taanimaa pärapõrgus hunt ketikoera maha murrab! See on igati asjakohane ja töötab täiega, sest vaataja pigistab ju silmad kinni ning salvestamise kuupäeva ei jälgi. Nii tundubki nagu see oleks eila juhtunud, lihtne!

Nii vaikseks kõik on jäänud? Õnneks mitte kauaks. Lambakasvatajad! Hakake häält puhtaks köhima ja aegsasti peegli ees harjutama!


4 kommentaari:

 1. Jah, õige ta on. Mingid massihüsteeriad tabavad meie inimesi ja alalõpmata käib üks kaebekisa iga väikese asja peale. Info levib meeletu kiirusega,keegi seda ei kontrolli ja nii need jamad tulevad. Mu meelest põeb suur osa eestist mingit skisofreenialaadset haigust, ühes otsas annetavad ja nutavad hädasolijate pärast, teises otsast lastakse aadrit nii et silm ei pilgu, mida rohkem s..tta üles tõmmatakse, seda parem tunne. Kui aus olla, siis jube rahvas on meil. Vähemalt see osa, kelle teod , sõnad meediasse või avalikkuse ette jõuavad.

  VastaKustuta
 2. Sa oled tubli ja nukid sulle KÕIGE eest mis puudutab kodu- ja lemmikloomi. Olen kahe käega poolt ja ühinen.

  Aga Heiks jahi koha pealt on su väljaülemised ,nii debiilsed, et viitsid hoia suu kinni?!
  Sa lihtsalt lahmid ja külvad viha jahimeeste pihta.
  Mitte üks su teine artikkel pole sedasi kirjutatud. Pigem on põhjendatud ja fakti põhine. Aga kõik mis puudutab jahti on siuke, ah ma ju pean midagi ütlema ...sülitan siis miskit välja.
  No mis krdi jutt see on ah?
  Vaikne on sest koeri murdnud hundid tabati. Ja rohkem pole põhjust paanikaks. Ei ole ükski ema lastega vabasurma läinud.
  Sinu teooria kohaselt, peaksid ju jahimehed ikka edasi karjuma, et lube saada ,sest me ju tahame TAPPA.
  Aga ei karju. Huvitav miks?
  Äkki sp, et keskkonna ametiga kiires koostöös sai õiged isendid tabatud?

  VastaKustuta
 3. Ma olen selle hüsteerilise kisa, manipulatsiooni ja liigirassismi vastu. Mulle meedlivad loomakaitsjad, aga mitte need, kes tänavatel lällavad! Mul pole midagi gayde vastu, aga ma ei seedi tüüpe, kes tänavatel lippudega vehivad. Ma saan aru lambakasvatajatest ja koeraomanikest, aga mulle ei meeldi lehtedes olev hüsteeriline kisamine ja surma nõudmine.

  Ka meie pere lambaid on hundid murdnud. Kas olete kuulnud kisa? Nüüd hoiame villakerasid laudas külmal ajal! Tõsi! Ka sel aastal sattusid nad korra ohtu kui 2 jahikoera lauta jooksid! Jahimees küll vabandas, aga kas te olete kuulnud mind kisamas, et kõik jahimeeste koerad tuleb ää tappa!?

  VastaKustuta
 4. Öelge palun mulle kuhu on neil huntidel minna kui metsad maha raiutakse!Toitu võsas ei kasva!Looduse tasakaal on juba rööpast välja viidud.Ärge liialt muretsege-hullemaks alles läheb!����

  VastaKustuta