14 juuli 2016

„Linnutapjatest ehitajad! Kas te persse ei tahaks õige käia?“

Tartumaal, Haages, renoveeritakse maja. Loomasõbrast elanik märkas nii lõhutud pesi kui surnuid poegi ja andis sellest teada. Meie teavitasime keskkonnainspektsiooni.

„Meie ei tea midagi!“, ütlevad ehitusmehed ja kõik on korras.

20160714_153702Läksin ise kohale ja nägin minagi lõhutud pesi ja üht surnut lindu. Helistasin inspektsiooni. Tulid kiiresti, aga ehitaja kinnitas, et pesad olid maas juba enne ehituse algust ja inspektor oli vastusega rahul.

„Olid nad jeee seal maas enne ehituse algust! Juba alates 1976 aastast vedelavad!“Jõgeval lükati korstendele restid ette ja hakipojad jäid sisse. Inimene kaebas meile ja meie inspektsioonile.

„Meie ei tea midagi. Linnupoegi pole, aga võtsime võred siiski ära“, kinnitas majahaldaja. Loomasõber on tige: „Pole siin keegi midagi teinud!“

Ja nüüd palun väga, jälle mingi ehitaja möllab Saare vallas, Voore külas:„Helistasin Teile ennist lõhutud pesade asjus. Tegime pildid nendest pesadest ja lindude laipadest. Paljud laibad olid juba ära viidud. Pilti ei saanud ka kõigist teha, sest remondimehed tegid tőőd seal.
20160714_153718
Tegin pilti ka kahest elusast linnust, keda hoian praegu enda juures. Lõhutud pesade maja aadress on Saare vald, Voore küla, maja number 6. Pesad lõhuti ära juba eile hommikul. Kahte elusat lindu on kõvasti laste poolt väntsutatud. Võtsin nad eile õhtul juba enda juurde. Kes neid aitaks?“

Ei teagi nüüd mida teha? Paluks juristidel kaebuse keskkonnainspektsioonile valmis kribada? Aga milleks? Nad pole ju mitte ühegi liidu kaebuse peale sel aastal veel nn "loomamenetlust" alustanud, sest seal töötavad kaunishinged piirduvad ju pelgalt ehitaja- ja pättide poolse selgitusega:

20160714_153025„Oi-oi-oi, kui kahju linnukestest! Meie ei tea paraku midagi ja need linnupesad ning surnud pojad vedelevad siin juba viiendat aastat!“

„Eks ma arvasin ise ka, et nii tore ehitaja juba lindudele viga ei teeks. No inimesed reageerivad üle ka ja andke andeks, et teid kiirel ajal segasime.“

Nüüd kindlasti ärkavad üles moraalijüngrid, kes vibutavad hoiatavalt sõrme:
20160714_153218
„Kas ikka loomakaitse liidu juht võib kasutada selliseid sõnu?“

20160714_153313Ikka võib, sest mida sa vihaga teed, kui linde kaitsvatele seadustele sülitatakse ja linde järjepanu aastast aastasse karistamatult tapetakse? Abi pole aga kuskilt loota ja eluke läheb muudkui edasi. Jah tõesti, inimese elu läheb edasi. Linnupojad seda paraku öelda ei saa ja sestap:

„Käige persse, linnutapjatest ehitajad! Te olete ikka julmad inimesed ja erilised mölakad!“