5. jaanuar 2018

Rivo Raudsepp: „Kihutasin koerale kuuli silme vahele! See on mu senise elu parim jõulukink!“

Olgu kohe mainitud, et mees nii ei öelnud, nagu pealkirjas kirjutatud on, aga just nii Harjumaal, Kose vallas, Triigi külas elav Rivo väidetavalt tegutses küll. Naabritele tuli taoline reageering täiesti ootamatult. Rommi perenaine Enely laiutab nõutult käsi:

„Ma ei suuda mõista miks naaber koera tulistas? Naaberlikud suhted meil küll puuduvad, aga tülis me pole. Koeral oli kaelas oranž helkurrihm ja ta teadis täpselt, et see on meie koer!“

Jahimehed kuulutasid välja Jõulurahu, Rivo Raudsepp kuulutas aga välja ilmselt siis "Jõulujahi" koertele! Ta olevat Eneöy sõnul juba suvel lubanud kõik omapäi hulkuvad koerad maha lasta. Vahejuhtum toimus 22. detsembril kella poole kümne ajal õhtul. Ma ei tahtnud teie peomeeleolu rikkuda ja sellest ka see miks ma alles nüüd selle juhtumi avalikustan.


„Koer jookseb iga päev õhtuti 10-15 minutit vabalt. Kedagi pole see kunagi häirinud. Rivo on ka varem oma Tuulimäe talust välja astunud ja näinud, kui Rommi jookseb, "kõss" öelnud ja koer on seepeale kohe ära tulnud.

Nagu igal õhtul lasin Rommi õue jooksma. Kassi taga ajades lippas ta ümber maja. Kuulsin ust avanemas ja arvasin, et Rivo tuli jälle välja. Järsku muutus koera haukumine kurjemaks. Kutsumisele Rommi ei reageerinud, mis on kummaline, sest tavaliselt kuuletub ta koheselt“


Kuulda oli vaid haukumist.  Korraga käis hele laks. Enely kirjeldab:

„ Käis pauk - kõlas nagu pehkinud puud oleks mööda metalli löödud. Koera haukumine vaikis nagu noaga lõigatult ja mõni sekund hiljem tuli Rommi koduukse juurde. Nägu oli verine ja ta hingas puhisedes tänu millele verd lendas kõikjale. Veri voolas ka ninna ja tänu sellele oli tal väga raske kohati hingata.“

Kiiruga sõideti kliinikusse ja sedapuhku olid päkapikud, jõulumees ja koerteinglid õnneks Rommile abiks. Loomaarstid eemaldasid otse silma kõrvalt pähe tunginud kuuli ja enam ta elunatuke ohus pole. Tõsi, hingamisprobleeme veel siiski esineb. Ka on niigi arg koer veel umbusklikum meeste suhtes ja poeks kasvõi perenaisele põue, kui mõnda kahejalgset isast näeb tulemas.„Koer kardab meesterahvaid nii, et oli tükk tegu kinni hoida, et politsei saaks pilti teha. Rahmeldas ja üritas muudkui peitu pugeda. Ta väga kartis!“

Rommi on pool aastat tagasi varjupaigast võetud koer ja algselt oli ta väga-väga inimpelglik. Küllap oli talle siis nende kolme eluaasta jooksul mõni „loodusekroon“ liiga teinud. Ajapikku pererahva hool ja armastus tegid aga imet.

„Muutus oli super! Ta pelgab võõraid, aga ei ole kuri. Haugub, kuid on inimest usaldama õppinud. Nüüd tuleb vist jälle otsast alustada, sest tagasilöök on ilmne!“, on Enely kurb.

"Kas taluperemehel enesel ka koer on?“, pärisin Enelylt.

„Kunagi pidas taksi ketis - koer oli nagu luu ja nahk, kuid anti väidetavalt vanaemale, enne kui kuskile teavitatud sai. Seda võiks muidugi kontrollida! Äkki laskis taksi ka maha, kui nägi, et sellest võib jama tulla. Nii, et loomadega läbisaamine pole tal kiita.“

Loo lõpuks panen ka kirsi tordile – härra Raudsepa enese kassid jõlkuvat mööda küla ringi nagu jaksavad. Sealjuures olevat nad sagedased kostilised ka Enely juures.


„Kaks tema kassi käivad meie kortermaja rõdudel söömas. Üks tuli tuppa ka ja lepib meie koera ning kassiga. Noorem kiisu on natuke umbusklikum“.Head uut aastat loomavihkaja Rivo Raudsepp ja edu sulle politseile selgitama, kuidas väike koerake su elu kallale kippus ning sa viimases surmaeelses hädas kogemata kombel taskus olnud sport- või õhupüssi välja võtsid ning tulistama olid sunnitud. Äkki läheb õnneks? Nii mõnedki on samasugust jama ajades puhtalt pääsenud, aga selleks peab ka uurija paras loomavaenulik tont olema.

Paljud õigustavad, et kõik hulkuvad loomad tulebki maha lasta. Eriti õhku täis lähevad need jahimehed, kes ise lambaid peavad. Räägin teile aga nüüd ühe loo enese elust. Ka meite madalas tarekes leiavad peavarju lambad, kes talvisel aal küll rohkem laudas passivad. 


Hiljuti, ühel heal päeval kostis laudast kõva haukumist. Läksime vaatama – vaesed villakerad olid valmis mööda seina üles ronima, et kahe võõra koera eest plehku saaks. Siis tuli ka jahimees, kes igati viisakalt ette ja taha vabandas ning koerad ära kutsus. Meil ei tulnud mõttesegi neid koeri maha lasta! Samamoodi ei tule Enely perele pähe, et nad peaksid Rivo Raudsepa kassid maha nottima, kui nood jälle süüa tulevad nuruma.

Äkki siiski peaks mölakatele samamoodi vastama? Ei pea! Kindlasti ei pea, sest loomad pole süüdi, et nad tapahimuliste lojuste juurde saatuse tahtel elama on sattunud .....

25 kommentaari:

 1. On saanud ka minu mees Rommi käest naksata. Üks noormees kes elab samas majas naksas Rommi samuti. Kas on ikka võtta varjupaigas koer,teades et ta ei salli mehi ja väikelapsi?????? Sellegi poolest ei kiida Riiva tegu heaks.

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Eriti loll küsimus kas võtta selline koer.. enamik loomi varjupaikades on traumeeritud ja mingisuguse minevikupagasiga, kas neil siis polegi õigust kodule ja armastusele? On ju öeldud, et tema käitumisega on tegeletud, aga nüüdseks on see kõik jälle nullis.

   Kustuta
  2. kuritegu on hoopis koeraomanikul, kes laseb oma peni vabalt küla vahele jooksma. See, et omaniku arvates koer kedagi ei hammusta, on samuti omaniku enda väljamõeldis. Kui sa oma looma niiväga armastad, siis käi ise temaga koos jalutamas, mitte ära lase teda hulkuma, sest loom on ettearvamatu ja kodust väljaspool võib selline tegelane hoopis ettearvamatult käituda!

   Kustuta
  3. Kui on naksanud siis oleks tulnud juba ammu omaniku poole pöörduda probleemiga.

   Kustuta
  4. Olen poolt kui koer on naksanud siis oleksite pidanud ammu pöörduma,mitte tagaselja pritsima pori...
   Ja ei pea õigeks et koer naksab teisi...Aga läbi sotsiaalmeedia on nn parem vinguda kui näkku öelda!!

   Kustuta
  5. Samas majas elav noormees naksas Ronnit???

   Kustuta
 2. Mis mõttes see koeraomanik "LASI oma koera välja jooksma"??! Lasku ennast ka koos oma koeraga. Millal saavad inimesed aru, et kui "nemad" võtavad lemmiklooma, siis "küla" ei pea ka nende sooviga vastutama. Ja millal selliseid hoolimatud ja isekad inimesed hakkavad vastutust kandma oma isiklike valikute eest? Hoopis nemad tuleks hirmutamiseks seina äärde panna. Kõrini sellest takkajärgi halast. Ju sai sel mehel kah.

  VastaKustuta
 3. Varjupaigast just tuleks võtta koeri Hr/Pr Ananüümne... Nende loomadega tuleb lihtsalt olla hoolsam... ja see, et Rommi on rünnanud kedagi peaks andma informatsiooni, et tema hirmuga on vaja tegeleda mitte hukata/magama panna... ja ongi osa koeri kes ei sobi teatud inimeste- laste, meeste või naistega... me kõik nii inimesed kui loomad oleme erinevad !

  VastaKustuta
 4. Näetsa http://dea.digar.ee/cgi-bin/dea?a=d&d=vooremaa20140809.2.13.5 Rivo Raudsepp on ka juba ammu surnuks kuulutatud. Eks ta seda laenatud elukest veel elab kui juba tegelikult minekul. Võiks ju ikka midagi targemat teha kui loomi tulistada. Kellel teda üldse tarvis ongi.

  VastaKustuta
 5. Andke mulle andeks,aga kuidas tuleb inimesel pähe selline mõte,et laseks koera.Niipalju kui aru sain koera poolt rünnakut ju ei olnud!Seega ei saa ka me enesekaitse lasust rääkida,mida mina ei poolda isegi surmaähvardusel.

  VastaKustuta
 6. Ei kiida tegu üldse, aga tõesti pole kõige targem tegu lasta koeral niimoodi omapäi joosta! Eriti kui koeral sellised probleemid teatud inimestega...
  Koera enda huvides peaks siiski rihmas temaga käima

  VastaKustuta
 7. Mitte mingi asi ei õigusta koera maha laskmist julge mees annab laksu vastu perset mitte ei haara Püssi

  VastaKustuta
 8. Minumeelest on Valner puudega, õigustab hulkuvaid penisid, koera koht on kodus aias, mitte kuskil tänaval. Hulkuval koeral pole endal ohutu tänaval ja on ohtlik ka teistele. Vastutusele tuleks võtta hulkuva koera omanik! ei õigusta ka mahalaskmist, aga kui inimesed sõnadest aru ei saa, et palun hoia oma koer rihma otsas, siis muud võimalust tõesti pole kahjuks...

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Ahoi mittepuudega geenius, kes loeb välja seda, mis talle meeldib. Ei õigusta koerte hulkumist, aga kindlasti taunin tulistamist! Veel kord - omanik seisis eemal ja koer silkas tema lähistel, mitte omapäi.Ja ära hakka mulle rääkima mingist kuradi eeskirjast, mis peaks kehtima Triigi nimelises "metropolis", kus elab kolm inimest!!! Küsimus on inimeseks olemises ja mõned lihtsalt sügelevad päästikule vajutama, et tugevama end kehtestada. Ilmselt tuleks sealt neetud küla vahelt ka omapäi jooksvad lapsed kokku korjata ja lastekodusse viia, sest nad pole vanemate järelvalve all. Mõni laseks nad mõistagi hoopistükkis maha ja siis mõistame hoolimatute vanemate üle kohut ....

   Kustuta
  2. kas olete lugeneud artiklit kus järelvalveta laps on rünnanud inimesi? Aga koerte kohta tuleb selliseid artikleid pea iga päev! Lapsi ja koeri võrrelda on ikka lauslollus.

   Kustuta
  3. Väga hästi öeldud mittepuudega geeniusele ��

   Kustuta
 9. No ega see omanik ka süüst puhas pole. Mul poleks mõtteski oma armsakest üksinda "ringile" saata ja õnneks ta ei läheks ka minuta, just sellepärast, et kunagi ei tea, kellega ta võib kokku joosta. Kas siis sellise *****ga või mingi suurema koeraga. Ma ei ole kindel, et suudaksin endale andestada,et mind poleks seal kui minu koer minu abi vajaks, sest mina olen ju inimene kes teda kaitseb ja hoiab.
  Jäin veel mõtlema sellele, et koerale õpetatakse sellist "vaba käimist" ja pärast ollakse hädas kui koer enam sõna ei kuula.

  Aga ma siiralt loodan, et meie Eesti politsei teeb siinkohal hoolega oma tööd, sest selline püstoli-kangelane tuleks küll paika panna. PS! Karma teeb igal juhul oma töö ära

  VastaKustuta
 10. Mina oleks esimesel paaril korral rääkinud omanikuga, aga kuna ma saan aru, et jutust omanik aru ei saa, siis ma oleksin koera autosse tõstnud ja lihtsalt varjupaika sõidutanud. Kui jutust ei taha aru saada, siis tegutsegu seadustega. Ja polegi vaja koera suhtes ebaõiglane olla. Looma tulistamist ma lihtsalt hoiatuseks ei poolda, aga samuti ei arva ma, et minu õu peaks olema kõikidele võõrastele loomadele söödaaiaks. Loomad on ettearvamatud ja koerad on suhteliselt tugevad. Kassi ja koera eristabki peamiselt nende jõud - kass oma lõugadega suudab vaevu viineritükist läbi pureda. Kui mul oleks väikesed lapsed, siis nende pärast kardaksin ma kindlasti.

  VastaKustuta
 11. Inimesed palun saage aru, et koer ei hulkunud. Ilmselgelt oldi kindlaks tehtud, et koer kuuletub kutsele. Sealses "suurlinnas" ei liigu öhtuti kedagi ja koeraga tegeletakse, jalutatakse aga see et ta saab päevas korra 10-15min joosta on nüüd kuritegu? Arvestatud oli et inimesi ei liigu. Näksamise kohta üks noormees astus pimedas peale talle ja seetõttu koer näksaski, teine isik tuli pimedast ja koer näksas püksisäärest. Koeraga tegeletakse ja teda õpetatakse. Varjupaiga koerad väärivad teist võimalust ja ilmselgelt oldi arvestatud, et koer vajab rohkem treeningut ja harjumist. Varjupaik kiitis meid heaks kuna varem kogemus taksi koeraga. Tegu on taksilaadse krantsiga kes on tõeline memmekuts.

  VastaKustuta
 12. Andke mulle andeks, aga kudas on võimalik maakohas, kus arvatavasti puudub tänavavalgustus, lasta musta koera õhtul pool kümme, kui väljas on kottpime?

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Vahet ei ole kas maakohas või linnas ei lasta ju koera üksinda hulkuma

   Kustuta
  2. Vahet ei ole kas maal või linnas ikkagi ei lasta koera hulkuma

   Kustuta
  3. Ah et vaget pole? Kuidas see jahimees üldse kindel sai olla, et see must kogu on koer? 21 aastat tagasi Väänas kaks toredat ennast täiskaaninud jahimees lasid kah enda arvates koera. Üks väike kelgutav laps jäi eluks ajaks ratastooli.. Ja neid vendi isegi ei karistatud normaalselt... Püssist jäi ilma vaene mees. Kohutav karisuts ühe väikese inimese elu igaveseks rikkumise eest...
   https://www.ohtuleht.ee/8188/lapse-sandiks-tulistanud-jahimees-jai-pussita

   Kustuta
 13. Põhiline teema tundub olevat,kes on süüdi?? Kindlasti mitte see koer!Aga täiskasvanud mees, kes kasutab relva sellistel puhkudel (!) tekitab küll hirmu .

  VastaKustuta
 14. Hea teada, et nii paljud loomavihkajad Heiksi blogi loevad. Arvamused arvamusteks, aga relvakasutuse- ja jahipidamise eeskirjad on täitmiseks ka meie riigis.

  VastaKustuta